
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Packaging | Tube |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Max Supply Voltage | 28 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Max Output Current | 700 µA |
| Operating Supply Current | 65 µA |
| Nominal Supply Current | 65 µA |
| Output Current | 700 µA |
Stock: 5251
Distributors
pcbx
Unit Price$6.24250
Ext.Price$6.24250
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.24250 | $6.24250 |
| 10 | $4.86395 | $48.63950 |
| 25 | $4.66012 | $116.50300 |
| 50 | $4.46483 | $223.24150 |
| 100 | $4.27772 | $427.77200 |
| 300 | $4.09845 | $1229.53500 |
| 500 | $3.92670 | $1963.35000 |
| 1000 | $3.76205 | $3762.05000 |
